Ühistranspordihuviliste foorum
Kõige tormisem kogemus merel. - Printerisõbralik versioon

+- Ühistranspordihuviliste foorum (http://foorum.ytra.eu)
+-- Foorum: ÜHISTRANSPORDIVAHENDID (/forumdisplay.php?fid=45)
+--- Foorum: Muud ühistranspordivahendid (/forumdisplay.php?fid=48)
+---- Foorum: Laevad (/forumdisplay.php?fid=17)
+---- Teema: Kõige tormisem kogemus merel. (/showthread.php?tid=120)



Kõige tormisem kogemus merel. - tiibur - 07.02.2009 13:46


Niisis, mis on teie kõige tormisem kogemus merel?


Endal siis järgmine:
Ühel rahulikul suvepäeval sai sõbraga Soomes käidud. Otsustasime Lindaline Merilini kasuks, kuna see oli kõige odavam tol hetkel ning ilm oli ilus.
Sinna sõit sujus kenasti, kui välja arvestada, et meie laev, mis oleks pidanud olema tiibur Jaanika läks katki ning meid suunati ümber järgmisele väljumisele, mis oli Merilin. Tekil oli mõnus päike. Laineid polnud ollagi. Tänu sellele jõudsime Helsingisse 5 minutit varem. Tagasisõidul polnud Jaanika ikka ära parandatud ning Merilin hilines Helsingisse 10 minutit. Läksime laevale ning kui sõitma hakkasime, siis teavitati, et lastel ilma vanema loata tekil mitte olla. Meie aga ikka läksime tekile. Saarte vahel polnud midagi. Otsustasime käia poest läbi, sest tekil hakkas suhteliselt igav. Trepist alla minnes oli tunne nagu oleks purjus. Ostsime oma joogid ja maiustused ära ning istusime kohale. Järsku käis jube kolakas ning laev hakkas õõtsuma nagu karussell. Siis teatati, et sõit venib 30 minutit pikemaks. Õõtsumine läks aina hullemaks. Mõne aja pärast teatati, et sõit venib veel tund aega. Laev kriuksus ja kräuksus ning korra tuli isegi hirm peale.
Lõpuks jõudsime edukalt sadamasse ning 1,5 tunni asemel sõitsime 4 tundi. Pärast kodupoole sammudes vaatasime, et linnas isegi puud ei õõtsu.
Sellessuhtes meil vedas, et Jaanika oli katki läinud.


Eks neid tormiseid olekuid on ikka palju olnud isegi suurtel laevadel, kuid see oli minu kõige hullem.


RE: Kõige tormisem kogemus merel. - Oxygen - 07.02.2009 14:01

Kord sai tuldud Soomest tagasi SSC4-ga. Oli väga uhke vastulainetus. Iga natukese aja tagant tõstis laev oma nina üles, ning siis sukeldus vöör kahe laine vahelisse auku. Kes "Kassidega" kunagi sõitnud see teab, et seal sai jälgida sõidu ajal kaptenisillal toimuvat. Silla taga olid sekstarbeks aknad. Aga kuna sild on kõrgel, siis sinna taha saamiseks oli vaja ronida vähe kõrgemale. See toimus mööda treppi mis vaatas laeva ahtri poole. Teadupärast on laevade trepid väga järsud moodustised ja kui ma hakkasin sealt uuesti alla ronima, siis just sel momendil lõikas "Kassi" terav vöör järgmisesse lainesse, laeva nina tõusis üles ja too trepp oli ühtäkki täiesti vertikaalses asendis. Kuna gravitatsioon mõjub ikka ainult ühes suunas ja treppi mu jalge all enam ei olnud, siis tulin ma sealt igavese pauguga alla. Kõik luud ja kondid jäid õnneks terveks. Sellest suurema lainega pole õnnesunud merel olla.
Korra on õnnestunud sõita autoga SLK ühele praamile nii, et paigutajate nägudest oli selgelt näha, et eelmisel õhtul oli vähe pikale läinud Big Grin


RE: Kõige tormisem kogemus merel. - PETSS - 07.02.2009 21:07

Aastal 90.Kihnust Pärnu.Mul oli seal Kihnus üks sõbralik tuttaw.Tema juurest ära tulew traallaew läks aga katki ja too pandi teisele laewale kahe köiega järgi.Merel aga paras torm.Ja lained tegid tolle slepis traaliga mida tahtsid.Meeldiwale Kihnus käigule järgnes mitte just kõigi kenam mitmetunnine meresõit Pärnu.Ainsad kes õnnelikud olid,vist kalad.Hea ,et ma ellu jäin.Pärnu jõudsin pea kesköösel. Taskus 20 rubla ja pudel Pealinna.Esimene buss aga Tallinnasse 5 ajal hommikulJa tollest ,mis edasi sai võiks lühifilmi teha.


RE: Kõige tormisem kogemus merel. - Neons - 05.06.2009 20:57

MA läksin eelmiste jõulude ajal Viking Line MS Rosellaga Soome. See oli õhtul ja oli pime ka. Rosella on ju ka küllalt vana laev. Algus oli rahulik, aga siis natukese aja pärast läks asi hulluks. IStusin pingil, pink kõikus mküljelt küljele, hea et kokku ei kukkunud Big Grin Kõik uksed kolisesid Big Grin Mul läks isegi süda pahaks, siis heitsin sinna kõikuva pingi peale magama, ja ärkasin soomes. Ka tagasi tulles oli veel väike torm, aaga siis oli valge ja oli huvitav vaadata kuidas lained vastu laeva peksavad!


RE: Kõige tormisem kogemus merel. - errkaks - 14.09.2009 10:03

M/S Victoria I ja 9.01.2005 ning jaanuaritorm Tallinn-Stockholm. Tõenäosus, et ma kunagi veel kõvema tuulega merele satun, on üsna nullilähedane.


RE: Kõige tormisem kogemus merel. - Volli - 14.09.2009 10:33

Minu kogemus suurest tormist suure vee peal pärineb aastast 1986 ja Onega järvelt, kus ühe väiksemat sorti lõbusõidulaevaga olime.
Kui palju reisijaid laeval oli, täpselt ei mäleta, aga ehk 100-ringis ja tormi ajal olid vähemalt pooled neist reelingu ääres (kes jõudis, kes mitte) oksendamas. Laeva baar siiski töötas (muus osas kippus elu laeval välja surema, sest inimesed peitusid oma kajutitesse), müües vaid pudeliõlut ja sedagi otse käest-kätte-suule meetodil, sest muudel juhtudel oleks pudel hetke pärast juba lennus olnud Smile


RE: Kõige tormisem kogemus merel. - -M/s-Superstar- - 13.05.2010 23:18

Minu kõige tormisem kogemus merel oli selline ,et sai soome ristiisale külla mindud , laevaks oli M/s Tallink Viking XPRS . Seal päevitus tekkil oli pidust toolid , ned lendasid kuhu tahtsid tuul oli tõesti väga , väga suur , ülevalt lendasid toolid alla , mõni inimene sai kindlasti vastu pead Smile.


RE: Kõige tormisem kogemus merel. - TallinkTitanic - 14.05.2010 06:48

(13.05.2010 23:18)-M/s-Superstar- Kirjutas:  Minu kõige tormisem kogemus merel oli selline ,et sai soome ristiisale külla mindud , laevaks oli M/s Tallink Viking XPRS . Seal päevitus tekkil oli pidust toolid , ned lendasid kuhu tahtsid tuul oli tõesti väga , väga suur , ülevalt lendasid toolid alla , mõni inimene sai kindlasti vastu pead Smile.
Mis laev on m/s Tallink Viking XPRS? On olemas laev m/l Tallink, mis kuulus firmale Tallink, aga vaevalt, et vaevalt su kõige tormisem kogemus merel selle laevaga oli, sest see laev lõpetas Tallinki brändi all sõitmise aastal 1996, kui mu mälu ei peta. Ja on ka olemas laev nimega Viking XPRS, mis kuulub firmale Viking Line ja hetkel kurseerimas liinil Tallinn-Helsingi. Sellist laeva nagu Tallink Viking XPRS ei ole olemas. Samuti ei märgita mootorlaeva tiitlit või kuidas iganes seda nimetatakse, eesti keeles m/s (inglise keelest sõnast motorship), vaid m/l (eesti keelest sõnast mootorlaev). Ma usun, et me saame kenasti eesti keelega ka hakkama. Samuti ei ole laeval mitte päevitustekk, vaid päiksetekk ja muide Soome kirjutatakse suure S-iga.


RE: Kõige tormisem kogemus merel. - Dife - 14.05.2010 07:47

Minu tormisem elamus oli 5 aastat tagasi, kui ma sõitsin viimase parvlaevaga Kuivastult Virtsule. Kell oli umbkaudu 23.00 . Ilm oli vihmane ja oli ka mürtsu kuulda ja välku näha. Laev loksus nii et vähe pole (P/L Viire). Lõpuks jõudsin šokis sadamasse Big Grin


RE: Kõige tormisem kogemus merel. - Ott - 14.05.2010 14:32

Ei tea kas asi laevas, aga ka minu kõige tormilisemad elamused on olnud just Viire pardal viibides.


RE: Kõige tormisem kogemus merel. - PETSS - 14.05.2010 21:50

Ehk teemast mööda aga maa peal hulga rohkem tormilisi hetki üle elatud.


RE: Kõige tormisem kogemus merel. - Oxygen - 14.05.2010 22:16

Üks tormisem kogemus on rääkida Tehumardi nimelise aluse pardalt. Sai tollega Saaremaale sõidetud ja reisi ajal baaris istutud. Baari laekus ka seltskond kes mõned minutid varem vastutas autodekil laadimise eest. Kuivastusse jõudes oli eelmainit seltskond juba meeldivas tujus. Maha laadimine oli juba omaette vaatepilt. Kõige aktiivsem vend seisis ees rambi juures. Hoidis ühe käega reelingust ja tegi teise käega ringjaid liigutusi mis viitasid sellele, et maabujad kiiremini maabuks. Ülejäänud kaks seisid selle suure rulli juures mille ümber see samune köis keeratakse mis sadamas pollari külge pannakse ja tegid seda selliste küllalt ilmetute nägudega mööduvaid autosid vaadates. Ühesõnaga maha sõideti suhteliselt vabas vormis. Julgemad ja nahaalsemad enne ja tagasihoidlikumad viimasena. Sellised mälestused kümmekonna aasta tagusest reisist.


RE: Kõige tormisem kogemus merel. - -M/s-Superstar- - 15.05.2010 06:30

(14.05.2010 06:48)TallinkTitanic Kirjutas:  
(13.05.2010 23:18)-M/s-Superstar- Kirjutas:  Minu kõige tormisem kogemus merel oli selline ,et sai soome ristiisale külla mindud , laevaks oli M/s Tallink Viking XPRS . Seal päevitus tekkil oli pidust toolid , ned lendasid kuhu tahtsid tuul oli tõesti väga , väga suur , ülevalt lendasid toolid alla , mõni inimene sai kindlasti vastu pead Smile.
Mis laev on m/s Tallink Viking XPRS? On olemas laev m/l Tallink, mis kuulus firmale Tallink, aga vaevalt, et vaevalt su kõige tormisem kogemus merel selle laevaga oli, sest see laev lõpetas Tallinki brändi all sõitmise aastal 1996, kui mu mälu ei peta. Ja on ka olemas laev nimega Viking XPRS, mis kuulub firmale Viking Line ja hetkel kurseerimas liinil Tallinn-Helsingi. Sellist laeva nagu Tallink Viking XPRS ei ole olemas. Samuti ei märgita mootorlaeva tiitlit või kuidas iganes seda nimetatakse, eesti keeles m/s (inglise keelest sõnast motorship), vaid m/l (eesti keelest sõnast mootorlaev). Ma usun, et me saame kenasti eesti keelega ka hakkama. Samuti ei ole laeval mitte päevitustekk, vaid päiksetekk ja muide Soome kirjutatakse suure S-iga.
No okei .


RE: Kõige tormisem kogemus merel. - MrJL - 15.05.2010 08:03

Ja ma arvan, et ka eesti keele saad selgeks.


RE: Kõige tormisem kogemus merel. - Dife - 15.05.2010 09:14

(14.05.2010 14:32)Ott Kirjutas:  Ei tea kas asi laevas, aga ka minu kõige tormilisemad elamused on olnud just Viire pardal viibides.

Ütleme et Viire iseenesest juba loksus kõvasti, vahet pole, kas meri vaikne või tormine.


RE: Kõige tormisem kogemus merel. - mustninja - 15.05.2010 09:19

(15.05.2010 09:14)Dife Kirjutas:  
(14.05.2010 14:32)Ott Kirjutas:  Ei tea kas asi laevas, aga ka minu kõige tormilisemad elamused on olnud just Viire pardal viibides.

Ütleme et Viire iseenesest juba loksus kõvasti, vahet pole, kas meri vaikne või tormine.
Kes ta loksuma pani, kui meri vaikne oli?


RE: Kõige tormisem kogemus merel. - Dife - 15.05.2010 22:05

Ausalt öeldes, ma ei tea. Aga vaiksel ilmal loksus (või kõikus vms) ta küll kõvasti.


RE: Kõige tormisem kogemus merel. - k2ssar - 17.05.2010 22:40

M/L Monica Naissaarelt Piritale 20-22m/s tuulega. Külmkapp oleks peaaegu ümber kukkunud, reisijad baaripukkidel kukkusid igatahes.


RE: Kõige tormisem kogemus merel - klamber - 05.08.2010 20:20

Üks vähe suurema lainega päev: http://www.youtube.com/watch?v=meXoWvruvAU