Ühistranspordihuviliste foorum
Tablood ühistranspordile - Printerisõbralik versioon

+- Ühistranspordihuviliste foorum (http://foorum.ytra.eu)
+-- Foorum: VARIA (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Foorum: Muu ühistranspordiga seonduv (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- Teema: Tablood ühistranspordile (/showthread.php?tid=104)

1 2


Tablood ühistranspordile - Kaspar - 10.01.2009 23:46

Ma siin koos 6631-ga mõtlesin, et kus Tallinnas võiks olla järgmisi väljumisi näitavad tablood ning jõudsime tulemuseni, et Kaubamaja trollipeatusesse ja Väike-Õismäele. Mina pakun veel välja P.Pinna, Mustakivi, Kunstiakadeemia, Reisisadama ja Lennujaama. Aga mida Teie arvate? Kuhu vaja, kuhu nimetatud kohtadest ei oleks vaja?


RE: Tablood ühistranspordile - Heini - 11.01.2009 00:04

Vabaduse Väljaku osadesse peatustesse. Siis veel Balti Jaama.


RE: Tablood ühistranspordile - raulito - 11.01.2009 00:08

Olla võiks veel Kristiine ees Taksopargi peatuses, Hobujaamas, Balti jaama trollipeatuses


RE: Tablood ühistranspordile - Volli - 11.01.2009 00:27

Ilmselt võiksid sellised tablood olla (esialgu) peatustes, kust väljub vähemalt 6 erinevat ühissõiduliini.
Ja esimese hooga meenusid sellised peatused: Nõmme, Šolnok, Liivaku, Siili, Lille, Kreutzwaldi, Uus-Sadama, Poska, Estonia .....lisaks siis mõni neist, mida juba eespool mainiti Smile


RE: Tablood ühistranspordile - Max - 11.01.2009 00:32

Arvan et nad üldse ei ole vaja. Mille jaoks nad vaja, ma ei saa aru.


RE: Tablood ühistranspordile - Volli - 11.01.2009 00:35

(11.01.2009 00:32)Max Kirjutas:  Arvan et nad üldse ei ole vaja. Mille jaoks nad vaja, ma ei saa aru.
No kui ikka näiteks Hobujaamas või Uus-Sadamas 63 liini kohta ka tulikiri süttib, siis küllap ka Max`i silmis tulukesed säravad Idea


RE: Tablood ühistranspordile - Kaspar - 11.01.2009 00:36

Üks väga lihtne põhjus - ummikutes jäävad ühissõidukid tihti hiljaks, ning tabloolt näeks järgmise sõiduki väljumisaega reaalajas. Kui sõiduk jääb hiljaks, arvutab arvutisüsteem allesjäänud teekonna pikkuse järgi uue väljumisaja. Helsingis töötab süsteem väga hästi, tramm ei jää tabloo järgi kunagi hiljaks. Muid põhjuseid võib veel olla.


RE: Tablood ühistranspordile - Hannes - 11.01.2009 00:46

(11.01.2009 00:32)Max Kirjutas:  Arvan et nad üldse ei ole vaja. Mille jaoks nad vaja, ma ei saa aru.
No tunduvalt mugavam on neid suurelt kuskilt seina pealt vaadata, kui et kõik trügivad mingi posti juurde, et üht pisikest infosildikest uurida.


RE: Tablood ühistranspordile - Max - 11.01.2009 00:48

Ma ei tea, võib olla see vaja on, aga ma nii ei arva.Rolleyes
Aga asi väga hea, inimestele see meeldib. Wink


RE: Tablood ühistranspordile - Kaspar - 11.01.2009 00:49

Samuti on vist lihtsam saata signaal tabloole, et too kuvaks teksti mingi ümbersõidu kohta, kui paberilehtede kleepimine kõikidesse mõjutatud peatustesse. Ning kui aset leiab mingi õnnetus või linnas on niisama ummik, saab ka seda tabloole kuvada.


RE: Tablood ühistranspordile - Hannes - 11.01.2009 01:24

Igasse suuremasse linna kuluks sellised tablood ära, eriti just Tallinna ja Tartusse, miks mitte ka Pärnusse nt Bussijaama peatusesse. Mis Pärnu peatuste infosilte puudutab, siis äärmiselt totter on see, et sealt tuleb kellaaja järgi välja otsida, kuhu suunas mingi buss läheb, mujal on ikka nii, et enne vaatad suuna ära, siis kellaaja, mis on ka õigem.


RE: Tablood ühistranspordile - Potsataja103 - 11.01.2009 17:57

(11.01.2009 01:24)catalysis Kirjutas:  ... Mis Pärnu peatuste infosilte puudutab, siis äärmiselt totter on see, et sealt tuleb kellaaja järgi välja otsida, kuhu suunas mingi buss läheb, mujal on ikka nii, et enne vaatad suuna ära, siis kellaaja, mis on ka õigem.
Oli Pärnus Bussijaama peatuses (Ülejõe poole) kah selline jaotus, kisa tõusis päris suur, et miks peab osasid busse teise putkasse vaatama minema, keegi seltsimees ei olevat üldse aru saanud. Nüüd siis kõik üheskoos, aga ma ei ole kindel, et kodanikud ja seltsimehed, kellel enne oli arusaamisega raskusi, nüüd paremini mõikavad.


RE: Tablood ühistranspordile - JalgLammasPea - 12.01.2009 23:07

Nisu

peatuse pakun välja.


RE: Tablood ühistranspordile - Heini - 12.01.2009 23:16

Ma pakun siis Siili peatuse
Tongue

Aga tegelikult, kui seal peatuses peatub vähemalt 7-8 liini, siis miks mitte.


RE: Tablood ühistranspordile - Oxygen - 12.01.2009 23:18

Mis suured sõlmpunktid need Siili ja Nisu on? Lepistikust saaks aru ja äkki Maleva.
Need on vist teie kodupeatused ma järeldan?


RE: Tablood ühistranspordile - JalgLammasPea - 13.01.2009 23:22

(12.01.2009 23:18)Oxygen Kirjutas:  Mis suured sõlmpunktid need Siili ja Nisu on? Lepistikust saaks aru ja äkki Maleva.
Need on vist teie kodupeatused ma järeldan?

See, et Nisu mu kodupeatus on, ei puutu asjasse.

Tööpäeviti on seal mõlemal suunal koos 26(a), 32, 33, 40, 48, 9 (troll).
Kopli suunal toimub ümberistumine 40 ja 26(a) pealt Koplisse sõiduks.
33, 32, 26(a) pealt 40 ne peale, et Pelguranda saada.
Samuti on võimalik ka 40 ne pealt 26(a) peale Paljassaarde sõiduks.

Linnasuunal:
40 ne pealt 26(a), 33, 9, 32 Ehk siis Pelgurannast Mustamäele/Õismäele/Tondile-Järvele.

9 pealt 26(a), 40 et siis kesklinna ja Õis-Mustamäele saamiseks. Need on ainult mõningad variandid.

Juhin ka tähelepanu, et see on ainus peatus, kus kõik Sõle tänaval sõitvad liinid peatuvad ühes ja samas peatuses, ümberistumisel jalavaeva pole vaja. (Välja arvatud suuna vahetamisel). Samuti on ümbruses suured 9 kordsed elumajad, terve posu 5-seid, Selver, kool, tulevikus ehk spordikeskus.

Tõsi, ka igasugu pätte koguneb ja liigub õhtutundidel, nii et nende tabloode tervislik seisund on juba iseasi.


RE: Tablood ühistranspordile - Georg - 13.01.2009 23:48

Malevasse pole tablood mõtet paigutada minu arust.
Kuhu võiks veel paigutada, on Pae ja Lasnamäe peatused. Lasnamäe peatuses hargnevad Smuuli teele suunduvad liinid otse sõitvatest. Siis veel sobiks tablood Haabersti peatusesse, Pirni linnasuunalisse peatusesse ning Koidu peatusesse linnast väljuvale suunale.

Tartus läheks esimese hooga füüsika instituudi juurde (FI), Tarbuse, Kaubamaja, Kesklinna, Turu ning Pauluse kiriku.

Pärnus võiks sellised tablood olla Bussijaama, Tallinna mnt, Papiniidu, Koidula gümnaasiumi, Mai, Kuke ja Koidula peatustes. Võib-olla ka Olevi peatuses.


RE: Tablood ühistranspordile - Oxygen - 19.01.2009 13:40

Alustaks sellise asjaga. Kaubamaja trollipeatusesse üks igavene suur kell. Täiesti tavaline kell. Ja trollide väljumine hakkab käima selle kella järgi. Ja seda sellise korrektsusega et kui seal sekundid nulli lähevad, alles siis vajutab juht seal mingit nuppu või pedaali. Kui hiljaks jääb, siis see on üks asi, aga varem väljumine lõpp-peatusest on küll taunitav tegevus.


RE: Tablood ühistranspordile - Heini - 19.01.2009 14:13

(19.01.2009 13:40)Oxygen Kirjutas:  varem väljumine lõpp-peatusest on küll taunitav tegevus.
Mulle küll meeldib, saab täiesti tühja lõõtstrolliga koju sõita (406 on ALATI eesoleva trolli "taguotsas kinni".)


RE: Tablood ühistranspordile - Volli - 19.01.2009 14:34

(19.01.2009 14:13)Heini Kirjutas:  
(19.01.2009 13:40)Oxygen Kirjutas:  varem väljumine lõpp-peatusest on küll taunitav tegevus.
Mulle küll meeldib, saab täiesti tühja lõõtstrolliga koju sõita (406 on ALATI eesoleva trolli "taguotsas kinni".)
Milleks siis üldse graafikud?
Samas...ise oled siin varem kurtnud, et mõni troll vahel maast laeni täis tuubitud, aga äkki see ongi just see troll, mis sõidab 406-e järel?