Ühistranspordihuviliste foorum

Täisversioon: Üldine trollide arutelu, osa 2
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Moskwas lausa sõitew isend.Tallinna omadest waid wanemate olijate isiklikud mälestused.Nooreamatele waid pilte hulgem waadata.Mingil kujul peaks olemas olema küll see nr 2 gr numbriga ZIU-5.
(13.03.2012 22:37)PETSS Kirjutas: [ -> ]Moskwas lausa sõitew isend.Tallinna omadest waid wanemate olijate isiklikud mälestused.Nooreamatele waid pilte hulgem waadata.Mingil kujul peaks olemas olema küll see nr 2 gr numbriga ZIU-5.

Tallinnast te ZIU-d ei leia. Kõik lännu. Kui keegi ei ole kusagile väga sügavale ära peitnud. Olen Netis uurinud kitsarööpalise raudtee ajalugu. Piusa koobastes on nii mõndagi huvitavat järele jäänud aga kahjuks pandi nad ohutuse pärast jälle kinni. Kes käinud, teavad mida seal näha võib. Parimat.
Üks loll küsimus? Aasta oli 89 /90.Inreko tegi oktsione.Algi tänewal.Müügis oli ka üks troll TR 9 GR 89.Mu kunagise klassiõe troll.Ilus ja lahke oli.Too tolleks..Ehk teadjamad oskawad kõnelda ,kas see troll ka maha müüdi?Mulle meelde jäänud ta halli ja pruunina?
Päris lõppu ma ei tea. Panin vanasse tuttavasse ajutisse kohta https://picasaweb.google.com/6631kk/Ajutine kolm pilti 89-st, rohkem nagu polegi temast midagi. Sept. 1976 on ta veel keskelt hall ja mujalt ilus helekollane. Nov. 1980 on hall ja tumepunane (ütleme, et peaaegu pruun). Seal käib parajasti Hipodroomi ringi likvideerimine, mistõttu trollid pöörati traktoriga ringi. Jaanuaris 1987 seisab ta pargis pärast mingit avariid ja ma ei mäleta enam, kas ta pärast veel üldse sõitmas käis. Ei viitsi tabeleid üles otsima hakata. Kuna rohkem lammutamise pilte ei ole, siis ju ta maha müüdud sai.
Andeks aga mul nagu ette lööb ,et see 89 koos uute TR 14 seal praeguses EURO OILi juures kõrwuti seisawad,.Js siis weel see ka ,et üleni roheliseks wärwitud esimesed Shkodad seal järjest seisid.Ju siis laona kasutusel olid?Aasta 2000 oli weel kui Algi deepos wähhemalt 4 ZIU 5 weel näha oli?Parandage nüüd kui eksin?
Nelja ZIU-5 pole minu arust küll Algis kunagi seisnud. Ikka kolm oli neid, nr. 2, 4 ja 6. Ja kõik kolm polnud kindlasti mitte enam 2000. aastal alles. 2 veeti kuhugi mujale, 4 kadus niisama ära ja 6 jäi kõige pikemalt, seda isegi meie Jorwen veel jõudis pildistada.
Mul senini kustumatu mälestus .Iial ei lähe meelest see kohtumine seal Magistraalli ristis.Punane ZIU-5.Rahwas wahtis ,troll 3 liinil oli.Mul just tol hetkel s jutust ,Punane bussike Mõni ehk teab Andreas kindlastiEhk tema aitab? Ma ei tea?TR-9 ju mitu wärwi oli.Mule kõige meekdejäämawad 27,28 ,29 ,34.Puna kollased olid need ja hallikas roheline oli 99?
.6631 paranda nüüd wead
Vahelduseks tänapäevast juttu ka.
Kas sõna "depoo" kasutamine trollipargi nimetamisel on plaanis ära lõpetada? Nägin paar päeva tagasi tööpäeva lõpetamas 311 ja 314. Ühel oli tablool ees "Sõiduk suundub parki" (keskmise sõnaga võin eksida, võis olla ka nt. "Sõiduk sõidab parki"). Teisel aga "Park (depoo)". Ehk siis troll oli teel parki, mida varem nimetati (või praegu mitteametlikult nimetatakse veel) depooks. Liininumbrite kohal D tähe asemel P-d pole veel kohanud.
Bussidel on G ja Garaaz ja mõnel ka Autobussikoondis. G ja Garaaz sobiks ka trollidele.
Kui ma lõpetan siis alati kirja peale panen Tallinna Autobussikoondis.Wanaste oli ka weel olemas TAK Garaaz.Kahju ,et ei saa panna Ej trafik.
(17.03.2012 00:38)PETSS Kirjutas: [ -> ]Mul senini kustumatu mälestus .Iial ei lähe meelest see kohtumine seal Magistraalli ristis.Punane ZIU-5.Rahwas wahtis ,troll 3 liinil oli.Mul just tol hetkel s jutust ,Punane bussike Mõni ehk teab Andreas kindlastiEhk tema aitab? Ma ei tea?TR-9 ju mitu wärwi oli.Mule kõige meekdejäämawad 27,28 ,29 ,34.Puna kollased olid need ja hallikas roheline oli 99?
.6631 paranda nüüd wead
Pole siin midagi parandada, kõik on õige! Punane ZIU oli nr. 8, aastal 1970 sõitis see veel päris tihedasti.
Punaseid 9Tr oli algul 10 tk (26-29 ja 34-39). 27 ja 28 jäidki lõpuni punaseks. Mingi aeg sai ka 68 samasuguse puna-kollase värvi, aga see kestis vaid ühe aasta. Ja 34 oli üks aasta supervärvi: keskelt tumepunane, alt ja ülalt tumeroheline, kaitserauad kollased. Ja kadunud tädi Maša (298) sõitis... Kahju, et pilti ei teinud.
Hall-rohelisi trolle oli meil palju, kuigi see polnud mingi tehasevärv. Alates 1975 tuli neid järjest juurde, samal ajal kadus hall-kollane kombinatsioon.
Maitse üle ei waielda.Aga mul kahju ,et Tallinnas polnud säänseid trolle nagu Riias.TR9,keslelt sinised ülalt ja alt walged.Mulle kohutawalt säänsed meeldisid.Aasta oli 1974 kui isaga Rias olin.
Ehk trollipargis kuskil garaazi wõi kapinurgas wedelemas wanu liinisilte.?Neid ,kus igal liinil oma wärw oli.ZIUde klaasist esislltidest wist wõib waid unistada?
MRP 945 juht keeras täna jama kokku. Pärast tööpäeva lõppu sõitis Nurmenuku peatuse juurde ja jättis oma bussi esimesse ritta pärast peatust ohutuledega seisma, ise paistis olevat ära läinud. Tuli siis troll 441 ja hakkas teisest reast mööda sõitma, aga sarved tulid maha, sest liinid jäid ikka väga kaugele selle bussi tõttu. Nii et pärast 9:19 väljunud troll number 6 olid järgmised alles 9:54, sest 9:27 väljumine jäi miskipärast ära ja 9:36 väljunud 441 jäi kinni ning 9:45 väljus lühike 294, liiklus sai toimima aga alles kell 9:56-9:57. Tunnen kaasa neile, kes üle 40 minutit pidid trolli ootama, sest ka 7. liini trollidel tekkis väga pikk intervall.
Loodetavasti esitab trollipark selle juhi kohta kaebuse.
945 gaasitross kinni jooksis ja pöörded peale jäid.Ja toopärast ta edesi sõita ei saanudki.
Kas kellelgi oleks võimalik minna pildistama seda trolli, mis täna Kaubamajas seisab? Oleks huvitav teada, et mis troll see seal täna seisab.
Hääletusmasinaks on seal 341. Tablool kiri TTTK. Tegin pilti ka, aga STTS jaoks ei sobi, esiots on päikese käes ja muu varjus.
http://transphoto.ru/photo/282753/

Oi kui Tallinn ostaks vaid need trollid ära, need ilmselt sõidaksid üle kümne aasta veel.

http://luaz.com/pr_trolleybuses.php?pr=54#t

Miks mitte Bogdani lõõtsad? Bogdan on ilmselt palju odavad kui Solaris.
Bogdan ju käis siin.Põlati ära.Ma pole küll asjatundja aga see ei ütlemine tuli Trollipargi proffide poolt ,mitte niiasama.
Kahjuks ei lähe mitte ükski variant vist läbi. Suur osa mõtteid jääb raha taha.

Kolme uue lõõtsa ostu kohta ei öelda ei ja ega ei.

Uued trollid võiks osta riik, aga mitte sellise linnapeaga linna.

Raha trollide ostu jaoks võiks saada äkki Euroopa Liidult, sealt igasuguste asjade jaoks raha saadud ju. Ja see läheks ju keskkonnasõbralike trollide ostuks, mitte mingi ristmiku või hoone ehitamiseks. Aga ilmselt ei osata küsida või ma ei tea milles probleem.

Kas tõesti linnal ei ole siis mingit reservi, kust selle raha võtta saaks. Ilmselt oleks see aga juba tehtud kui nad tõesti tahaksid. Ilmselt aga jagavad nad seal juba ehituslube trollipargi territooriumile ja vaatavad kust oleks võimalik veel raha teenida.
Tagasiside URL