Ühistranspordihuviliste foorum

Täisversioon: Üldine trollide arutelu, osa 2
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Ei.Homseks ehk.Säänset nagu Riias kindlaste ei tule.
Tallinna trammi, trolli- ja autobussikoondis. Smile Lühendatult TTTAK
(11.02.2012 10:04)Heini Kirjutas: [ -> ]Tallinna trammi, trolli- ja autobussikoondis. Smile Lühendatult TTTAK
See on juba midagi sellist nagu Nõukogude ajal. Kõikidel ettevõtetel olid pikad ja kõlavad nimed mis koondusid umbes 5-6-es tähes.
Minu arust on igasugused akronüüme sisaldavad ettevõtete nimed ajale jalgu jäämas. Filoloogiahuvilised võiks leida näiteks positiivse tähendusega sõna, mis ühistransporti kõige paremini iseloomustab ning mis oleks samal ajal lühike ja lööv.

Näiteks Bergenis (Norra) ühinesid 6 aastat tagasi sealne linnaliine teenindav Gaia Trafikk ning linnadevahelisi liine teenindanud HSD Buss, ühisettevõtte nimeks sai Tide Buss. Nime esimene pool tähendab norra keeles aega, viidates sealsele täpselt toimivale ühistranspordile.
(11.02.2012 10:04)Heini Kirjutas: [ -> ]Tallinna trammi, trolli- ja autobussikoondis. Smile Lühendatult TTTAK
See päris mõistlik.Minu arust.:)Logo peab ju ka siis ju uuendama?
Aga miks ka mitte wõtta kasutusele uuesti Mootor.Ma ei saa osaleda seal nimekonkursil kuna see saaja mulle absoluutselt wastuwõetamattu isik.Aga see minu probleem waid.
Tallinna Ühistranspordikeskus või Talinna Linnaliinid
Mootor on seni kõige mõistlikum pakkumine. Toetan.
Tallinna Linnatransport, Tallinna Ühisveod, Tallinna Transport jne
(12.02.2012 01:15)Oxygen Kirjutas: [ -> ]Mootor on seni kõige mõistlikum pakkumine. Toetan.

Mootor on hea, aga vähetõenäoline. Läheb otsapidi konflikti Osula Mootor Grupiga. Ma pakun Pidur.
Tallinna Ühistranspordikoondis.
Kui nüüd see ühinemine teok saab tuleb ilmtingimatta korraldada tutwumis õhtu bussi,trolli ja trammijuhtide wahhel.
(13.02.2012 18:52)PETSS Kirjutas: [ -> ]Kui nüüd see ühinemine teok saab tuleb ilmtingimatta korraldada tutwumis õhtu bussi,trolli ja trammijuhtide wahhel.
Aga kes keelab juba praegu omavahel tutvumisõhtuid korraldada?
Sest kui mingisugunegi ühinemine üldse toimub (milles sügavalt kahtlen), siis ega te ju tööalaselt ikka rohkem kokku puutuma hakka kui praegu!
(12.02.2012 15:12)kukkurkurat Kirjutas: [ -> ]Tallinna Ühistranspordikoondis.

Keegi eelkõneleja vihjas Riiale. Minul hakkab millegipärast selle Rigas Satiksme kuulmisel selg sügelema! Seostub nagu satikatega. Aga nimesid võite ju ikka pakkuda, seda enam, et üleskutse ju tehtud.
(11.02.2012 10:53)Oxygen Kirjutas: [ -> ]
See on juba midagi sellist nagu Nõukogude ajal. Kõikidel ettevõtetel olid pikad ja kõlavad nimed mis koondusid umbes 5-6-es tähes.
Lisaks pidi ilmtingimata veel ka millegi nimeline olema. Ilus näide oli ju Mosse tehas. AZLK - avtozavot imeni leninskogo komsomola.
Troll nr 418 teeb pidurdamisel kohutavalt kõrvulukustavalt kriiskavat häält, olen juba kaks korda peatuses seisnud kui see masin sinna saabunud ja ei soovitan kõrvad kinni katta Tongue
(14.02.2012 11:15)Trollionu Kirjutas: [ -> ]
(11.02.2012 10:53)Oxygen Kirjutas: [ -> ]
Lisaks pidi ilmtingimata veel ka millegi nimeline olema. Ilus näide oli ju Mosse tehas. AZLK - avtozavot imeni leninskogo komsomola.
Georgias oli ju ka Sergei Ordzonikitze nimeline Khutaisi autotehas.Rääkimatta S,M,Kirovi nimelisest Kalurikolhoosist.Mul maal oli ka Linda nimeline kolhoos.Mingil ajal (1980) sai ta Lenini nimeliseks.Bussipeatus Kobelas siiski ikka Linda nimeliseks jäi.
Minu arvates on sel firmal juba nimi - Tallinna Transpordiamet.
Trqanspordiamet hoopis teine teema.
kas keegi oskab öelda trollide 264, 266, 278 ja 297 mahakandmiskuupäevad?
Tagasiside URL