Ühistranspordihuviliste foorum

Täisversioon: Tasuta ühistranspordi temaatika
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3 4
Ise arvan et praegu tasuta sõit tallinnas ei ole mõttekas.Enne tuleks kasvõi tallinna ühistranspordi veerem tunduvalt paremale järjele saada,näiteks trammid ja trollid.Tasuta ühistransport eeldab tõenäoliselt suuremat veeremi kogust mis aga võib hetkel probleemiks osutuda.Kui peab läbi ajama praeguse veeremiga mis trammide ja trollide kohalt enam kui 20 aastat vana võib tasuta ühistranspordi mõte läbi kukkuda kuna veerem lihtsalt ei pea reisjate koormuse suurenemisele vastu.Tasuta ühistranspordi idee aga ise ei ole sugugi halb,kuna sellel on palju plusse,nt ummikud kesklinnas kaoksid,samuti puhtam linnaõhk jne.
Savisaar ütleb, et graafikud ei muutu. Siis peaks just graafikuid palju tihedamaks tegema, mis tähendab uute ühissõidukite ostmist mis tähendab uute juhtide palkamist ja raha muudkui kulub aina rohkem... Ja vot tahaks näha, kelle arvelt tasuta sõitma hakatakse.
Üks asi on see kas ta tuleb, teine asi on see kaua ta kestab..
Linnaeelarve on kindel rahahulk, nii et kui kusagile tuleb mingi summa juurde panna, siis kusagilt mujalt tuleb seda samal ajal ära võtta.
Praegune LV pole suutnud selge sõnaga välja öelda (ega nad püüa ega oskagi), kust senise piletitulu katteks tuleval aastal need vajalikud miljonid võetkse, kas vähendatakse investeeringuid uute teede ja ristmike ehitusse, kas vähendatakse veelgi seniste teede hoolduse ja remondirahasid, kas pimendatakse veelgi juba niigi kolmandiku võrra pimendatud pealinna, kas võetakse raha veelgi vähemaks lasteaedade ja koolide remondilt või vähendatakse veel mingeid muid seni linna pakutavaid hüvesid.
Mina ütlen igatahes EI tasuta ühistranspordile Tallinnas!
(19.03.2012 19:54)lauri3885 Kirjutas: [ -> ]Tasuta ühistranspordi idee aga ise ei ole sugugi halb,kuna sellel on palju plusse,nt ummikud kesklinnas samuti puhtam linnaõhk jne.
Kõike seda saab teha kui muuta kesklinnas autoga liiklemine tasuliseks. Vägev E-riik nagu me oleme, ei ole probleemi mobiiliga autole pilet lunastada nagu bussisõidulegi.
Olen vastu (miks, ei põhjenda).
(19.03.2012 19:59)Heini Kirjutas: [ -> ]Savisaar ütleb, et graafikud ei muutu. Siis peaks just graafikuid palju tihedamaks tegema, mis tähendab uute ühissõidukite ostmist mis tähendab uute juhtide palkamist ja raha muudkui kulub aina rohkem... Ja vot tahaks näha, kelle arvelt tasuta sõitma hakatakse.
30 juhti tahetakse juurde wõtta,uued bussid ka tulemas.Ma ei tea kuis trollidega,tramme peaks kwoodi eest tulema?Ma küll ei usu,et reisijate arw suureneks.Need ,kes senini ilma sõitnud sõidawad ka edesi ilma ja autodega sõitjad jääwad ka sõitma.
(19.03.2012 20:47)zil130 Kirjutas: [ -> ]Olen vastu (miks, ei põhjenda).

Nõus....
(tuletagem meelde mis toimus Viljandi maakonnas kui penskaritele anti maakonnasisene TASUTA sõidu õigus) see üks piisk miks vastu olen. ja neid on veel
(19.03.2012 19:59)Heini Kirjutas: [ -> ]Savisaar ütleb, et graafikud ei muutu. Siis peaks just graafikuid palju tihedamaks tegema, mis tähendab uute ühissõidukite ostmist mis tähendab uute juhtide palkamist ja raha muudkui kulub aina rohkem... Ja vot tahaks näha, kelle arvelt tasuta sõitma hakatakse.

Tahtsite tasuta transporti? Tahate busse juurde? Saite tasuta transpordi, mida te veel nõuate!
Kas oma arvamust saavad avaldada vaid Tallinna sissekirjutatud või saavad provintsiinimesed osa võtta hääletusest?
(19.03.2012 21:46)raulito Kirjutas: [ -> ]Kas oma arvamust saavad avaldada vaid Tallinna sissekirjutatud või saavad provintsiinimesed osa võtta hääletusest?

Arvan et kõik inimesed peaksid saama.
Ainult Tallinna elanikud sõnaõigus.Mina ütleks küll EI!
Mina üldse ei usu, et ühistransport oleks tasuta!!!
Kui ühistransport on tasuta, siis on tegemist sotsiaalhüvega. See on selline nagu ta on, kui ta üldse on. Kui praegu inimene soetab endale pileti ja sellega ka õiguse eeldada mingisugust kvaliteeti, a'la graafikutest kinnipidamist, puhast ja tehniliselt korras sõidukit jne, siis peale uue korra jõustumist tasub olla valmis selleks, et ühistranspordist saab samasugune rääbis nagu seda on kõik ülejäänud asjad mida kõigil õigus tasuta kasutada. Auklikud tänavad, lonkav liikluskorraldus, puudulik tänavavalgustus jne.
Mina isiklikult sõidan küll samamoodu edesi ja üritan sõbralikult sõitjatesse suhtuda nagu senigi.Aga eks see tasuta wärk üks propaganda trikk ole.Järgmisena ideena wõiks pühapäewa hommikuti edimese õlle tasuta anda.Ja teades Edgarit kui suurt mängurit ja üldse mitte lolli poliitikut.See kõik,mis praegu toimub ehk mäng waid pööbliga?Mingi wõimalus on ka ju see,et tasuta sõitu ei tule?
Siin paljugi juba ära mainitud, ajakirjandus ka teemat lahanud. Ise lisaks seda, et kui ka ühistransport oleks tasuta, sõidaks vast enamik autoomanikke (stabiilse piisava rahalise võimaluse olemasolul) ikka oma autoga edasi ega tuleks üle ühistransporti kasutama. Sest oma autoga saab üldjuhul kiiremini (välja arvatud BUS-radadega teelõigud, kus üt on ummikute korral kiirem), ühe sõiduga treppi ja seda mugavalt. Tartu näitel, olen sõitnud Annelinnast Maarjamõisa nii auto kui bussiga - esimesega u 15 min, teisega 35 min (sees nii jalakäik kui põgus ootamine (kui graafikut ei tea, siis võib ka oma 50 min minna)). Mis teeb bussisõidu aeglaseks võrreldes autosõiduga - autoga saab Riia tn-l sõita rohelises laines vägagi pikalt, buss teeb peatuse, siis seisab punase foori taga, pärast järgmist peatust jälle punane foor jne, ehk puudub sujuvus ja operatiivsus (mõned juhid suudavad siiski osaliselt rohelisse lainesse jääda). Tartu näidet kogen iga päev, seetõttu olgu see toodud aga jah, arvan, et autodest tasuta ühistransporti inimesi meelitada väga ei õnnestu ehk siis autode hulk linnas märkimisväärselt ei vähene. Seda üheks plussiks tuuakse, mina arvan sest aga nii. Tallinnas muidu pigem bussi- kui autosõitja. Ise vastaks "EI", sest tasuta asjade-teenuste puhul võib kannatada kvaliteet (kui see ka kohe välja ei paista).
No aga läheks ja ütleks siis EI!!Muidu jälle nii nagu tawaliselt.Kõik mölisewad ja halawad.Aga asja muutmiseks ei tee keegi midagi.Isegi siis kui kaotajaks peaks jääma,wähhemalt süda rahhul,et omapoone arwamus awaldtatud.
Kindlasti lähen ja ütlen "ei". Aga arvestades Tallinna poliitilisi iseärasusi, ei ole mul sellesse eriti usku.
(20.03.2012 03:51)PETSS Kirjutas: [ -> ]No aga läheks ja ütleks siis EI!!Muidu jälle nii nagu tawaliselt.Kõik mölisewad ja halawad.Aga asja muutmiseks ei tee keegi midagi.Isegi siis kui kaotajaks peaks jääma,wähhemalt süda rahhul,et omapoone arwamus awaldtatud.
Miks nii kurjalt kohe (see Sinu esimeste lausete pihta), siin teemas arutavad ju ka mittetallinlased, kuigi et neil antud küsimuses hääleõigust antud pole.
Aga viimase lausega 100% sama meelt, sest lähen ka ise hääletama, kuigi et kaotus vist juba ette määratud. Või mine sa siiski tea Smile
(19.03.2012 19:59)Heini Kirjutas: [ -> ]Savisaar ütleb, et graafikud ei muutu. Siis peaks just graafikuid palju tihedamaks tegema, mis tähendab uute ühissõidukite ostmist mis tähendab uute juhtide palkamist ja raha muudkui kulub aina rohkem... Ja vot tahaks näha, kelle arvelt tasuta sõitma hakatakse.
EKS Ikka maksumaksja rahapealt,kust siis veel?
Lehti: 1 2 3 4
Tagasiside URL