Ühistranspordihuviliste foorum

Täisversioon: Teie jaoks kõige ebameeldivamad bussid, trollid, trammid.
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3
Tallinna bussidest:
MRP bussidest ei meeldi mulle 253 (2003. aasta Conecto), mis on kuidagi väga ära räsitud. Uuemad Conectod on veel suht normaalsed.

TAKi bussidest ei meeldi mulle Dupled (vähe istmeid, seistes ei näe akendest välja, suvel on nendes väga palav, väga jäigad bussid), Omnilinkid (taga võib pea ära lüüa, aknaliist on paljudel istekohtadel täpselt silmade kõrgusel, tagaosas on väga kitsas), Hessid (1128 tituleeriks kui Tallinna kõige halvimas seisukorras bussiks), Wiimad (istmed on kõvad ja rõvedad + üldmulje sisemusest on jama), Katrineholmi lõõtsad, v.a 1445 ja 1446, vanemad Säffle lõõtsad.

Trammide seas on kõik üsna nutuses seisus, 144-169 ja mõned moderniseeritud trammid on ainult seestpoolt parema väljanägemisega.

Trollidest: Ikarused. KÕIK Škodad on paremad, kui Tallinna Ikaruse trollid. Väga jubedad trollid ja minu arvates häbiplekk Tallinnale.

Loodan, et keegi mind nüüd maha ei löö mu arvamuse pärast Big Grin
Mis Dupledel häda on? Nende ainus miinus on ehk kõrge põhi, muud viga ma küll ei näe. Linnaliinibuss pole kaugliinibuss, et peab pika maa läbimiseks kõigile istekohti jaguma. Mida vähem istekohti, seda rohkem seisukohti ning teadupärast mahub ühele pindalaühikule inimesi seisma palju rohkem kui istuma. Mahubki seega rohkem rahvast peale.

Trollino

Kõik trammid,Ikaruse trollid ja bussid ning siis bussidest 3684.Trollidest veel mulle ei meeldi üldse 333-339.. väga ebamugavad.
Mulle ei meeldi Dupled Tartus sellepärast, et nende istmetelt on ära kistud pehmendused, st on alles jäetud vaid plastikistmed, õnneks on siiski ühele bussile suudetud need säilitada.
(28.06.2009 20:35)Liisu Kirjutas: [ -> ]Kõik trammid,Ikaruse trollid ning siis ma ei mäleta selle numbrit aga mingi siniste toolidega buss oli ka väga rõve.
Kas see siniste toolidega buss võis olla 3684? Smile

Trollino

(28.06.2009 20:35)Heini Kirjutas: [ -> ]
(28.06.2009 20:35)Liisu Kirjutas: [ -> ]Kõik trammid,Ikaruse trollid ning siis ma ei mäleta selle numbrit aga mingi siniste toolidega buss oli ka väga rõve.
Kas see siniste toolidega buss võis olla 3684? Smile

Mäletad küll kui me sõitsime sellega.. ma arvan et see samune buss oligi.
Minule isiklikult ei meeldi madalapõhjalised bussid(Tallinna puhul siis hessid ja Omnide esimene osa), sest mulle ei meeldi pmselt asfaltil istuda ja niimoodi ringi sõita. Omnidel pole midagi viga, aga tagumine osa on küll väga madalaks tehtud neil.
Ka mulle ei meeldi tegelikult madalapõhjalised bussid... Aga madalapõhjalised trollid miskipärast meeldivad.
Dupledel on kaks suuremat miinust, mis mind väga häirib, esiteks akende asetus, kus üle 180cm pikkadel inimestel pole võimalik aknast välja vaadata ning teiseks on järsult käike vahetav automaat. See viimane kipub olema enamike Tallinna linnabusside jama olema.

Ebameeldivateks bussideks on praktiliselt kõik Göteborgist pärit bussid (välja arvatud Säffle 2000-nded). Istmeid on kole palju ning jalaruumi pole ollagi, interjöör on odav ning ega helesinine lagi ei sobi mitte kuidagi kokku erkpunaste seinapaneelidega. Lisaks tunduvad olema tehniliselt halvemas seisus, kui sama vanad Uppsala või Linköpingu päritolu analoogid.
Ebameeldivad on ka kõik Hessid ja Omnid. Omnides kipub pea- ja jalaruumi väheks jääma ning mõlema bussi koostekvaliteet on hämmastavalt kehv.

Kõige ebameeldivamad hetkel käigusolevate busside seas on aga hoopis Ekspress Auto L-i 529MGH, 625MGF ja 618BBI. Viimane neist on vähem kui aastaga EALi käes sõna otseses mõttes rondistunud. Lisaks ka MK Autobussi Smitid ja 508AJK.
(28.06.2009 20:35)Heini Kirjutas: [ -> ]
(28.06.2009 20:35)Liisu Kirjutas: [ -> ]Kõik trammid,Ikaruse trollid ning siis ma ei mäleta selle numbrit aga mingi siniste toolidega buss oli ka väga rõve.
Kas see siniste toolidega buss võis olla 3684? Smile
Ma arvan, et 3684 on veel enamvähem, võrreldes näiteks 1017ga, 3670ga jne, kus ei saa üldse istuda. Kui ma satun selliste Wiimade peale, siis ma tavaliselt seisan, isegi kui istekohti on üle. Veel ei meeldi mulle Hessid, ükskõik millise Hessiga ma talvel sõitnud pole, on see olnud alati külm ja ebamugav.
Ebameeldiv buss 3574 kanti õnneks maha. Big Grin
Tallinna Carrused ei meeldi.
Ülejäänud on reisija seisukohast vaadatuna enam-vähem. Duplede ainus probleem on olematu ventilatsioon. Muidu 5+ just nimelt selle pärast, et istmeid on vähe, mistõttu on bussis ka kõige tihkemal ajal võimalik kuidagi liikuda. Linnaliinibussis ei saa olla palju istmeid.
3574 oli väga hea buss ! Aga seal oli alati väga külm.
Vaene bussijuht seal töötas kaua.
(28.06.2009 20:35)Liisu Kirjutas: [ -> ]Kõik trammid,Ikaruse trollid ning siis bussidest 3684.Trollidest veel mulle ei meeldi üldse 333-339.. väga ebamugavad.

Miks kõik trammid nii ebamugad on??? Huh

Trollino

(01.07.2009 17:15)Green2008 Kirjutas: [ -> ]
(28.06.2009 20:35)Liisu Kirjutas: [ -> ]Kõik trammid,Ikaruse trollid ning siis bussidest 3684.Trollidest veel mulle ei meeldi üldse 333-339.. väga ebamugavad.

Miks kõik trammid nii ebamugad on??? HuhKoledad, kitsad, mürisevad, alati rahvast täis, vanad jne.
Vabandust kui nüüd solvasin mingit moodi aga tõesti.. mugavus on nendes täiesti 0.
Siin on vist tegemist mingi lapsepõlvetraumaga. Võib-olla Liisu sattus sõitma mõne viimase T4-ga, näiteks 292-ga. Tänapäeva trammid on ilusad ja korralikud, mugavate istmetega, ja püstitäis pole nad vist ammugi mitte. Erfurti omad on küll ka ilusad, aga minu lemmikuks on sellegipoolest 139.

Trollino

(01.07.2009 17:34)6631 Kirjutas: [ -> ]Siin on vist tegemist mingi lapsepõlvetraumaga. Võib-olla Liisu sattus sõitma mõne viimase T4-ga, näiteks 292-ga. Tänapäeva trammid on ilusad ja korralikud, mugavate istmetega, ja püstitäis pole nad vist ammugi mitte. Erfurti omad on küll ka ilusad, aga minu lemmikuks on sellegipoolest 139.

Kusagil ~kuu aega tagasi kui ma viimati trammiga sõitsin siis see oli nii täis et isegi mitte hingata polnud enam võimalik.Korralikusest on asi ikka väga kaugel.Minujaoks on kõik trammid ühte moodi vanad, vahet ma küll ei tee neil.

Ja mis lapsepõlve trauma?
Mina nende Erfurdi vagunite üle niiväga õnnelik küll ei ole, sisu poolest meeldib mulle näiteks 143 hoopis rohkem. Ja 139-l on kenad istmekatted, mis teevad selle vaguni seest omapäraseks Smile Ka Tallinnas kap.remonditud trammide sisu pole üldse mitte kole, sest kui mõnede istmete rikutud nahkkatteid mitte tähele panna, on nad mitmetestki sakslastest etemad!
Aga noh...maitse asi ja maitse üle ei vaielda Tongue
Tallinna trammid on üks imelik teema. On tramme, mis minu jaoks on väga mugavad, korralikud ja vaiksed ning millega mööda Tartu maanteed võib arendada sisse küllaltki suure kiiruse. Samas, kui ma nüüd ei eksi, oli see tramm nr. 105, milles sõites tuleb kõrvatroppe kanda. Rääkimata veel sellest, et kunagi trammis istudes ei tea, kas imelik lehk tuleb sinu eest, tagant või hoopis sellelt samalt istmelt, millel sa istud, aga millel kaks peatust tagasi istus ehk asotsiaal. Nii et mina kindlat seisukohta trammide suhtes ei oska võtta, aga üldiselt on mulle ebameeldivad 2. liinil sõitvad trammid.
Kuna mina üldiselt iigun tallinnas trammide-trollidega vähe siis eks sealsed on nendega harjund, aga mind natuke ehmttab see kui trolli uksed pauguga kinni minnes vel lahti tagasi põrkavad ja sis kinni lähevad Big Grin ja se kolin ka Big Grin Miks ainult uusi trolle tuuakse üldse aga mitte uusi tramme ?Confused

Trollino

(01.07.2009 19:44)Neons Kirjutas: [ -> ]Kuna mina üldiselt iigun tallinnas trammide-trollidega vähe siis eks sealsed on nendega harjund, aga mind natuke ehmttab see kui trolli uksed pauguga kinni minnes vel lahti tagasi põrkavad ja sis kinni lähevad Big Grin ja se kolin ka Big Grin Miks ainult uusi trolle tuuakse üldse aga mitte uusi tramme ?Confused

Uusi tramme ei jõua osta lihtsalt.Nii kallis on.
Lehti: 1 2 3
Tagasiside URL