Ühistranspordihuviliste foorum

Täisversioon: Sõiduplaanidest kinnipidamine
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7
Mitte nägemise põhjuseks võib olla ka Java puudumine vms. olukord arvutis. Tean veel ühte inimest kes ei näe kaardil midagi liikumas. Andsin talle testiks Kuressaare veebikaameraid vaadata ja sinna minnes selgus kohe,et teenus pole võimalik kuna Java puudub. Proovi seda : http://webcam.tt.ee/
Kui Sul Java puudub, siis sealt peaks kohe pakkuma ka kuidas seda uuendada või alla laadida.

Edit: Teine oluline puudus võib olla ka Adobe Flash Player, kui selle lisamine ka ei aita, siis on juba tõesti imelik! Big Grin
Tõsi ta on, olen viimased paar nädalat java update eiranudSmile. Tundub, et on aeg ära teha.
Noh,nüüd reaalajas ära tuvastatud esimene ilmselt katki läinud buss mis pidi 3 liinil Veerennist väljuma oma esimesele ringile 7.15 aga ei väljunud,buss pargist Veerenni jõudis aga sinna ta jäigi.Ja seisab praegugi kell 7.36 endiselt Veerennis.
(12.12.2012 22:17)lauri3885 Kirjutas: [ -> ]Mulle tundub,et reaalajas on osa ühissõidukeid puudu kaardi peal.Aga neid ainult mõni üksik mis puudu on.
Tundub,et ainult siis on osa sõidukeid kaardilt puudu kui konkreetset liini jälgida aga kui kogu Tallinna ühissõidukid kaardil siis nagu ei puudu ühtegi sõidukit kaardilt.Vähemalt neil liinidel mille puhul hakkas konkreetset liini jälgides silma,et mõni sõiduk puudu aga kui lähed kogu ühistranspordi peale siis ilmuvad need puuduvad sõidukid ka kaardile.


(13.12.2012 07:36)lauri3885 Kirjutas: [ -> ]Noh,nüüd reaalajas ära tuvastatud esimene ilmselt katki läinud buss mis pidi 3 liinil Veerennist väljuma oma esimesele ringile 7.15 aga ei väljunud,buss pargist Veerenni jõudis aga sinna ta jäigi.Ja seisab praegugi kell 7.36 endiselt Veerennis.
Ka järgmisele ringile kell 8.27 ei väljunud bussi liinile.
Kas kõike seda mittewäljumist ja kohta kus rikkiläinud buss seisab waja eksponeerida kõigile?
On tõesti osa ühissõidukeid puudu kaardilt, nüüd kaudselt isiklik kogemus ka. Helistati,et kas ma saaksin sõiduplaani vaadata,et millal TTÜ juurest 36 väljub. Samas huvi pärast mõtlesin siis lisada ka,et kui kaugel see buss on juba, aga kaardil ei olnudki seda bussi, igaks juhuks mindi ikka õigeks ajaks välja ootama ning kaardil nähtamatu buss tuligi.

Samal ajal jälgisin ka kodupeatust ning kaarti korraga,et kindlaks teha kui täpne see asi ikkagi on, buss tuli siia täiesti sünkroonis võrdluses kaardiinfoga.
(13.12.2012 09:48)PETSS Kirjutas: [ -> ]Kas kõike seda mittewäljumist ja kohta kus rikkiläinud buss seisab waja eksponeerida kõigile?
Rahu,Petss,rahu. Ei ole plaanis püsivalt katkiseid busse eksponeerida koos asukohaga.
Praegu lihtsalt tegemist uudse kogemusega ja selle jagamine teistega.

Ka mina tuvastanud,et bussi asukoht kaardil ja tegelikuses on sünkroonis.Aga eks see ole ka loogiline,on ju reaalajas sõiduki jälgimise mõte ju selles,vastasel juhul kaoks asjal mõte.

Samas võin õelda,et reaalajas jälgimisest on juba saadud esimene kasu ka sees.Nimelt jäi täna üks 3liini buss vähemalt 5 minti hiljaks ja tänu kaardile ronisin kodunt selle 5 minuti jagu hiljem välja ja sain bussi kõigest 2-3 minutit oodata,vastasel juhul oleks ooteajaks läinud 7-8 minutit.Tongue
Niipalju veel tähelepanekuid,et Hessid on valge numbriga.Käisin just kodu juures poes ja trehvasin nägema 1197-et ja 1199-at väljumistega Veerennist vastavalt 15.04 ja 15.15 ning mõlemad on kaardil märgitud valgetena ja sama hakkas silma ka 60,67 ja 68 liinil sõitvate haagisbusside kohalt.Kollasega on seega ainult Omnid,Ivecod ja Man'id ning MRP omadest siis Maz-id ja lõõtsa Mercedes ning Omni.Valge numbriga siis ülejäänud bussid nii MRP-st kui ka TLT-st
Kuidas Ikarus trollidega on siis siin jään vastuse võlgu küll aga Solarised kollased ja Skodad valge numbriga.
Ka madala keskosaga trammid märgitud kollastena ja ülejäänud valgetena.
Tundub nagu oleks seotud sellega, kas buss on madala või kõrge põhjaga.
Enamus seltskonnast ,kes busse kasutab see arusaamattu.
Huvitav, et näha on ka 044 57 liinil, kuigi sellel ei tööta ei tablood ega teadustus.
Tramme on kuidagi vähe
(13.12.2012 07:36)lauri3885 Kirjutas: [ -> ]Noh,nüüd reaalajas ära tuvastatud esimene ilmselt katki läinud buss mis pidi 3 liinil Veerennist väljuma oma esimesele ringile 7.15 aga ei väljunud,buss pargist Veerenni jõudis aga sinna ta jäigi.Ja seisab praegugi kell 7.36 endiselt Veerennis.

Praegu on võimalus näha kaardil kõik tühisõidud TAK-ist ja MRP-st DP-le! Väga huvitav pilt TAK-i ja MRP territooriumil... Ning trolli ja trammipargis
(13.12.2012 21:42)Martin256 Kirjutas: [ -> ]Huvitav, et näha on ka 044 57 liinil, kuigi sellel ei tööta ei tablood ega teadustus.
Tramme on kuidagi vähe

044'l on uus süsteem peale pandud v.a tablood, aga tundub et kõlarite juhe on ühendamata või heli maha keeratud, aga ekraanil näitab GPS-kaarti ja peatusi, samad lood on kõigi teiste MRP lõõts bussidega v.a 738'ga, ning nende bussidega, mil polnud varasemalt süsteemi peale pandud.
(14.12.2012 05:20)sasstak Kirjutas: [ -> ][quote='lauri3885' pid='44700' dateline='1355376972']
Noh,nüüd reaalajas ära tuvastatud esimene ilmselt katki läinud buss mis pidi 3 liinil Veerennist väljuma oma esimesele ringile 7.15 aga ei väljunud,buss pargist Veerenni jõudis aga sinna ta jäigi.Ja seisab praegugi kell 7.36 endiselt Veerennis.

Praegu on võimalus näha kaardil kõik tühisõidud TAK-ist ja MRP-st DP-le! Väga huvitav pilt TAK-i ja MRP territooriumil... Ning trolli ja trammipargis
[/qu

Miks on waja suwalisel tondil näha kus buss asub kui buss just liinil pole.Minu jaoks arusaamatu ja ebameeldiw asi.
Väike nipp neile kes avastavad konkreetse liini juures olles kaardil sõidukeid puudu või vähevõitu olema.Nimelt sel juhul vajutage kaardi ülaosas vasakul poolel oleval liininumbri kohal ülemisele reale(marsruudi reale,mitte peatuste omale!!!) 2 korda väikese vahega ja tulevad kaardi peale kõik selle liini sõidukid.
Vähemalt minul see nipp toimib.
(15.12.2012 11:24)PETSS Kirjutas: [ -> ]
(14.12.2012 05:20)sasstak Kirjutas: [ -> ][quote='lauri3885' pid='44700' dateline='1355376972']
Noh,nüüd reaalajas ära tuvastatud esimene ilmselt katki läinud buss mis pidi 3 liinil Veerennist väljuma oma esimesele ringile 7.15 aga ei väljunud,buss pargist Veerenni jõudis aga sinna ta jäigi.Ja seisab praegugi kell 7.36 endiselt Veerennis.

Praegu on võimalus näha kaardil kõik tühisõidud TAK-ist ja MRP-st DP-le! Väga huvitav pilt TAK-i ja MRP territooriumil... Ning trolli ja trammipargis
[/qu

Miks on waja suwalisel tondil näha kus buss asub kui buss just liinil pole.Minu jaoks arusaamatu ja ebameeldiw asi.
Ma pakun,et see bussi asukoht suvalises kohas võib olla sellest nähtav,et sa oled juba pargis GPS-se sisestanud liininumbri marsruudiga.Aga noh see ainult minu oletus.
(15.12.2012 11:24)PETSS Kirjutas: [ -> ]
(14.12.2012 05:20)sasstak Kirjutas: [ -> ][quote='lauri3885' pid='44700' dateline='1355376972']
Noh,nüüd reaalajas ära tuvastatud esimene ilmselt katki läinud buss mis pidi 3 liinil Veerennist väljuma oma esimesele ringile 7.15 aga ei väljunud,buss pargist Veerenni jõudis aga sinna ta jäigi.Ja seisab praegugi kell 7.36 endiselt Veerennis.

Praegu on võimalus näha kaardil kõik tühisõidud TAK-ist ja MRP-st DP-le! Väga huvitav pilt TAK-i ja MRP territooriumil... Ning trolli ja trammipargis
[/qu

Miks on waja suwalisel tondil näha kus buss asub kui buss just liinil pole.Minu jaoks arusaamatu ja ebameeldiw asi.

Mõni oinas ei viitsi "liiklusest välja" kasutada, seega teda näha on...
Andeks aga ma aru saanud,et busi liikumist näha ka siis kui liikusest wäljas wõi wälja logitud oled.
(12.12.2012 18:04)lauri3885 Kirjutas: [ -> ]Nüüd Tallinna ja Harjumaa ühistransport Reaalajas nähtav(hetkel Harjumaa küll mitte!!!).Nüüd saab igaüks näha kas tema jaoks vajalik ühissõiduk on ilusti graafikus.Hetkel on siin lingi avamisel nähtav 3 bussiliin reaalajas aga samamoodi saab ka teiste liinide juures näha sama graafikat.
http://soiduplaan.tallinn.ee/#bus/3/a-b/12502-1/map
Sellest busside reaalajas kaardist on kasu ka teistele mitte ainult ühistranspordi kasutajale.Kellel vähegi taipu seda kaarti lugeda küll see siis ka Kalamajast oskab eemale hoida.
Vaadake minu antud lingil mis toimub 3 liini bussidega,kaheksast(juhul kui kaart ei valeta) bussist kuus on suunal Veerenni Kungla ja Merepuiestee peatuste vahel.See mis praegu Kalamajas toimub on ikka tõeline õudukas.Ummikud hakkavad pihta juba Kungla peatusest ja Mere puiestee peatuseni sõidab buss kuni 1 tund isegi.Mis hiigelummiku põhjuseks on seda võib aimata.Eks vist jälle mingi kõks kahe sõiduki vahel kuskil Linnahalli ja Merepuiestee kandis.Eeldusel,et kaart ei valeta siis ilmselt selle hiigelummiku pärast on 3 liinile lisatud ajutiselt 1 buss juurde.17.00 või 17.10(juhul kui see veelgi varasema väljumisega buss ei ole) Veerennist väljuv buss alles Estonia peatuses suunaga Veerenni suunal.Vot selline on 3 liini bussijuhtide õudukas täna.Kahe bussi väljumine Veerennist oli umb.17.00-17.15 esimene ja järgmine(teine) alles umb.18.05 ja sellest 18.05 juhist on mul küll natuke kahju sest eks ta saab nüüd kogu reisijate pahameele omale kõik kraesse.Ja seejuures nendele kel vajadus näiteks Veerennist 3 bussi peale minna oleks sellest reaalajakaardist tohutult kasu olnud sellise -15 kraadise külmaga,jääks peatuses see ligi tunnine mõttetu passimine ära.
Vaatasin just äsja rõdult Tõõstukale ja autoderivi juba otsapidi minu juures.
Nüüdseks see umbsõlm juba lahti harutatud ja hakkab 3 bussiliini graafikujärgne liiklus vaikselt paika loksuma.
Vaevalt elu 3 liinil kõige hullem on. Näiteks tänaõhtuses hullumajas seisin kolmveerand seitsme paiku ummikus Suur-Ameerika Neste juures suunaga Kosmose poole. Ja vastu tuli mulle 47 liini buss mis kui nüüd sõiduplaani vaadata pidanuks see aeg olema Õismäelt tagasi vastassuunas samas kohas ehk siis ninaga Bussijaama suunas mitte Õismäe poole ja hilinemine ca.40 minutit. Ega muidugi Liivalaia-Suur-Ameerika ummikutes pole kerge liigelda ja kui veel mõnu avarii ka juhtub olema on hüvasti graafikuspüsimine.
Ei vaidle vastu,eks muidugi on ka teisi liine kus bussijuhtide elu tipptunnil kibedaks tehtud.3 liin on lihtsalt selles ummikute mõttes üks lollimaid liine sest tal ju läbida kaks hullu liiklussoont,üks seesama Liivalaia ja teine Linnahalli ümbrus ja ega Gonsiori-Raua ümbruski ja tagasiteel ka Estonia ja Olümpia vaheline lõik meelakkumine ole.Nüüd õhtusel tipptunnil sedasama reaalaja kaardi vaadates silma hakanud,et õhtul 5-6 vahel Veerennis seisuaeg juhtidel sisuliselt pea olematuks kahanenud,kuigi norm 14 minutit seisuaega keskmiselt,siis üle 5 minuti seisuaega pole veel kordagi täheldanud(seega Veerenni jõudes bussid reeglina 10-20 minutit graafikust maas).Hea kui järgmisele ringile veel hiljakski ei jää,juhtunud sedagi mitmel korral.
Sellesama 47 liini puhulgi väga hea,et see reaalajas buss nähtav,jääks ära see 40 minutit tühja passimist ja mis veel hullem,oht jääda maha bussijaamas mõnest kaugliinibussist,nüüd aga tänu sellele kaardile saad ehk kasutada muud alternatiivi.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7
Tagasiside URL