Ühistranspordihuviliste foorum

Täisversioon: Varia
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
(28.09.2012 14:34)moosic Kirjutas: [ -> ]Jalgrattur luges uuest LE-st välja,et jalgrattaga võib ülekäigurajal sõita. Muud sinna juurde kuuluvat nad ei lugenud. Nüüd ongi nii,et jalgrattur tuleb lausa hooga teepeale,sest tema arvates on tal eesõigus.

Õigus. Ma võitlen nendega igal õhtul kui töölt koju sõidan. Neil siin Paldiski mnt-l trollipargi väravas märgid ees, et anna teed. Kus sa sellega, tuhiseb kuuse tagant välja nagu sabata täht ja ise pead valvas olema, et pihta ei saa. Muidugi seadus ka tobe, kui teed parempööret, pead selle "sunniku" läbi laskma.
Parempöördega pead kõikvõimalikud asjad läbi laskma. Ka karu ja jänese kui nad juhtuvad tahtma üle tee minna. Pigem on hullem asi siis kui jalakäija või rattur sõidab mööda kõnniteed ning järsku teeb 90 kraadise pöörde ja on sul ootamatult teepeal ees. Ma saan aru küll,et bussijuht ja veokajuht peab natuke pikemalt ette mõtlema,sest seismajäämine on palju pikema maa peal kui sõiduautoga aga siiski ei arva ma,et ma peaksin oskama ka mõtteid lugeda ning näoilmetest aru saama kas kodanik või rattur kavatseb minna poodi või edasi kõndida või üle tee tormata. Jalakäia ja rattur võiks enne tee ületamist ikkagi veenduda,et sõidukijuht teda märkas ja annab talle teed. Muidu on täpselt nii,et oled oma eesõigusega haiglavoodis või surnukuuris.
(28.09.2012 15:23)moosic Kirjutas: [ -> ]Parempöördega pead kõikvõimalikud asjad läbi laskma. Ka karu ja jänese kui nad juhtuvad tahtma üle tee minna. Pigem on hullem asi siis kui jalakäija või rattur sõidab mööda kõnniteed ning järsku teeb 90 kraadise pöörde ja on sul ootamatult teepeal ees. Ma saan aru küll,et bussijuht ja veokajuht peab natuke pikemalt ette mõtlema,sest seismajäämine on palju pikema maa peal kui sõiduautoga aga siiski ei arva ma,et ma peaksin oskama ka mõtteid lugeda ning näoilmetest aru saama kas kodanik või rattur kavatseb minna poodi või edasi kõndida või üle tee tormata. Jalakäia ja rattur võiks enne tee ületamist ikkagi veenduda,et sõidukijuht teda märkas ja annab talle teed. Muidu on täpselt nii,et oled oma eesõigusega haiglavoodis või surnukuuris.
Ja sõidukijuhi kohtugeis kestab miinimum 5a. Muideks too Taksopargi juhtum trolli ja poisiga on siiani menetlemisel. Trollijuht on nii ära vaevatud, et tahaks ka kabeliaeda. Vabandan sarkasmi pärast aga elu on selline ja kui tegeled sellega aastaid, muutud immuunseks.
Eesõigusega kaasneb kohustus. Kui jalakäija jääb ülekäigurajal auto alla, siis polnud tal seal ilmselt mingit eesõigust, sest ta ei veendunud (milleks ka liiklusseadus kohustab), et ta tervena üle tee jõuab. Ükski normaalne autojuht, kui ta on juba seisma jäänud, ei anna ju gaasi, kui sa veel sebral oled. Seega olen arvamusel, et enamus (kui mitte kõik) õnnetused jalakäijatega sebral on pigem viimaste endi süü. Jalgratturina ei viitsi minagi ratta seljast maha ronida, et teed ületada, aga ma jään seisma ning veendun, et mind on märgatud. Autojuhtidele tuleb viisakuse eest au anda, sest kuigi neil pole kohustust seisma jääda, enamus seda siiski teevad. Eluspüsimise tahe on piisav, et puu varjust rattaga teele ei torma.
Hannes,ma vaidleks sulle vastu.Autojuhil on kohustus sebra ees peatuda kui jalakäija annab oma liigutustega aimu,et soovib sõiduteed ületada.Aga loomulikult ei tähenda see seda,et jalakäijad võivadki nüüd pimesi teele tormata.Loomulikult peavad ka nemad autojuhte jälgima,et nood ka seisma jäävad.
Siiski ütleks,et enamus sebradel juhtunud õnnetused on siiski autojuhtide süü,mitte jalakäija süü.Kuigi on ka erandeid kus jalakäija polnud piisavalt terane või tormas lausa jooksuga sebrale.
Sellest ma ju räägingi, et tuisatakse teele veendumata, et autojuht teda märganud on. Autojuht peab loomulikult sebrale lähenedes ettevaatlik olema, aga ta ei näe ju majanurga või puu taha, sest need pole klaasist. Ja kaks meetrit enne sebrat on juba hilja pidurdada. Sellisel juhul juhtunud õnnetuses on jalakäija ise süüdi. Olgu ta seda seaduse silmis või mitte, aga õigusel ja õiglusel on ka vahe.
Nõustun sinuga.
Iga reguleerimata ülekäigurajal toimunud õnnetus on minu vaatepunktist kaksiksüü, sest mõlemad pooled rikkusid neile pandud kohustusi. Kumbki ei veendunud ohutuses.

http://www.tarbija24.ee/980522/bussiga-t...-lisaaega/
Keegi on minu mõtted "paberile" pannud.
Samas lugesin ma hommikusest internetipostimehest,et Draamateatri juurde pannaksegi lõpuks ometi foor,et iga lõust ei tilguks omaette sealt üle vaid,et värvide mäng aitaks neil veidikene kopereeruda. Lubati panna lainesse vabaka fooridega ning kui arvestada,et Songisepp ja Vello Lõu'gas on läinud sealt asutusest siis ehk hakkab asi ka normaalselt toimima.
Huvitav et samast lähedalt Vabaduse väljakult Pärnu maanteelt parempööre Estonia puiesteele korjati foor jällegi ära. Seal ju ka hunnik jalakäijaid trollidelt.tramiidelt maha tulemas. Nagu Hobujaamaski aga mitte nii suurtes kogustes.
Minu teada plaanitakse veel nii mõnesti kohast need samasuguse põõrdega foorid maha võtta.Vähemalt nii olen kuskilt kuulnud.
Parempöördefoorid on ühed elemendid mis liiklust ummistavad. Tulebki kokku korjata.
No parempöörded võiks nii olla küll aga kas just kohtades kus on miljon tuulepead bussist maha tulemas. Ime et Hobujaama lõpp-peatuses pole mõni jalakäia surma saanud.
(29.09.2012 20:22)raulito Kirjutas: [ -> ]Huvitav et samast lähedalt Vabaduse väljakult Pärnu maanteelt parempööre Estonia puiesteele korjati foor jällegi ära. Seal ju ka hunnik jalakäijaid trollidelt.tramiidelt maha tulemas. Nagu Hobujaamaski aga mitte nii suurtes kogustes.


Parempööretelt korjatakse foore ära jah,sest see on mõistlik. Antud kohas ei tohiks see väga suurt probleemi tekitada kuna seal on tee piisavalt lai,et parempöörajad mahuvad oma teeserva ja ei takista otse liikujaid Viru suunas. Teisalt on see,et seal nvn ei ole liiklust kuigi palju kuna tõsine pudelikael on TEKITATUD Pärnu mnt ja Liivalaia/Suur-Ameerika ristile. Ainus õige tegu seal ristil oli samuti parempöörde foori kaotamine Liivalaia tänavale suunduval real,tõsi see ei andnud tipptunnil erilist efekti kuna viimane on sellistel kellaaegadel umbes. Ühest ma ei saa aru - miks ei pikendata rohelise foori tsüklit just Pärnumaanteele kesklinna suunas ? Seal on neid tänavaid küll ja veel kuhu see liiklus enne hajub kui vabakale välja jõuab (Tõnismäe tn, Sakala tn,Süda tn ja Estonia pst parempööre). Juhul kui kardetakse kesklinna ummistumist. Aga selles kartuses on ummistatud kogu see Pärnu maantee osa mis jääb kuni viaduktini.

Seega ma arvan,et parempöörde foori kaotamine vabaka ristil Prn.mnt.-lt Est.pst.-le ei kujuta mingit ohtu,pigem ehk muudab asja sujuvamaks.
(29.09.2012 14:26)Oxygen Kirjutas: [ -> ]Iga reguleerimata ülekäigurajal toimunud õnnetus on minu vaatepunktist kaksiksüü, sest mõlemad pooled rikkusid neile pandud kohustusi. Kumbki ei veendunud ohutuses.

http://www.tarbija24.ee/980522/bussiga-t...-lisaaega/
Keegi on minu mõtted "paberile" pannud.

Sõidukijuhi kahjuks on jalakäija tema suhtes vähemkaitstud persooni seisuses. Ei ole kohtunik aga kohtulahendeid lugenud aastaid. Sügis, vihm ja pime aeg ees. Olen ise igapäevane autoga liikleja. Olete ju näinud kuidas noored jalakäijad liiklevad. Reguleerimata ülekäigurada, tuleb pika sammuga jalakäija, kapuuts peas nagu keskaegsel timukal, klapid kõrvas ja tümps pealuus. Vaataks ta siis korrakski kõrvale, kas teda on märgatud. Ja hommikul kuuled mitu "-" ööpäeva jooksul. Kahju, selline tunne, et inimelu ei ole vist enam üldsegi miskit väärt. Või olen ise vanaks jäänud ja liialt targutama hakanud.
Inimelu on väärt nii palju, kui selle elaja seda ise hinnata ja hoida tahab ning oskab.
(30.09.2012 09:27)Hannes Kirjutas: [ -> ]Inimelu on väärt nii palju, kui selle elaja seda ise hinnata ja hoida tahab ning oskab.
Selles on Sul õigus. Kõik need targutamised pärast meedias, et oi, oi kui kahju, nii noor ja andekas ning nüüd hukkus liiklusõnnetuses. Hoolis ta endast või mitte, see ei koti kedagi. Üldine foon ikka selline, et sõidukijuhid on tõelised mõrtsukad. On muidugi ka selliseid, hommikul kuulsin uudistest kus kamp noori, vanus 20 plussiga kes peaks ju midagi juba elust aru saama, põrutasid pambusesse.
Seep' see värk ongi, et kuigi puht tehniliselt on süüdi mõlemad, siis mina kui suurem osa ajast auto kui kõrgema ohu allika juht pean seisma hea selle eest, et ükski vähemkaitstud liikleja viga ei saaks. Selle pärast ongi ju tegelikult õigus, et isegi kui jalakäija alla jääb on süüdi siiski autojuht. Viimane on ju lõppude lõpuks koolitatud ja sertifitseeritud liikleja. Aga teisest küljest jääb mulje, et inimestel hakkab kaduma alalhoiuinstinkt. Üldiselt peaks asi siiski niimoodi toimima, et inimene seisab ise ka selle eest, et ta õhtul siiski jõuaks elusa ja tervena koju.
(30.09.2012 15:58)Oxygen Kirjutas: [ -> ]Selle pärast ongi ju tegelikult õigus, et isegi kui jalakäija alla jääb on süüdi siiski autojuht.
See on õigus, aga mitte õiglus. Seda ma juba ka mainisin. Isegi kui autojuht võtab enne sebrat hoo maha, siis teele tormanud inimese ees pidama saamiseks võib juba hilja olla. Lisaks veel tagant tulevad olematu pikivahe hoidjad, kes esimesele, kui ta on järsult pidurdanud, sisse rammivad ning halvimal juhul ta jalakäijale otsa paiskavad.

Ühel lumerohkel talvepäeval juhtus selline lugu, et hakkasin üle tee jalutama, nägin, et auto tuleb, jäin tee äärde seisma. Auto pidurdas silmnähtavalt, aga libedal läksid rattad blokki ja lihtsalt libises minu eest läbi. Oleks ma ette jalutanud, võinuks autojuht juriidiliselt süüdi olla, aga oma karistuse saadud löögi näol teeninuks minagi täitsa õiglaselt välja.
(22.09.2012 10:54)sasstak Kirjutas: [ -> ]http://www.depo.ee/reallife/novye-polosy...busov.html
Lühidalt selle loo juurde tagasi tulles.
See bussijuht läks ise oma ülemuse juurde ja tunnistas üles,et just tema oli see kes selle tembuga hakkama sai.Tegemist 1vko bussijuhiga ja kui õigesti aru sain siis tehti talle hoiatus.Vähemasti nii ütles otseeetris 1vko veokorralduse osakonna juhataja.Õige tegu bussijuhi poolt,et tunnistas oma patu üles,tänu sellele nüüd tal karistus mõnevõrra väiksem.Oleks see uurimise käigus välja tulnud oleks juhil tõenäoliselt hullemini läinud.Seda igatahes ma hästi ei usu,et see juht saladuseks oleks jäänud.
See info tuli kanal 2 "Reporteri" saatest.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
Tagasiside URL